STOP zničeným vlasům v létě!

Stejně jako pokožka těla, tak i vaše vlasy potřebují přes léto ochranu a péči před slunečním zářením. Jak o vlasy pečovat a čemu se v období letních dnů naopak vyhnout? 

Vlasy jsou velmi citlivé a udržení jejich krásy bývá často dost náročné. Pro jejich udržení by bylo nejlepší vyrovnané prostředí, žádné přechody z klimatizovaných prostor ven na sluníčko, žádné koupání ve slané či chlorované vodě. Jenže v životě to tak není. Vlasy jsou naší součástí a jsou s námi na každém kroku, registrují každý náš pohyb a jsou odrazem klimatických změn, kterými procházíme. Střídání teplot, UVA/UVB sluneční záření a slaná voda, to jsou jedni z největších letních nebezpečí, které mohou vlasy přes léto doslova zničit.

„Pokud o vlasy dlouhodobě pečujeme, pravidelně navštěvujeme kadeřníka, jenž se o ně stará a dává jim, co potřebují, jsou odolné, a proto se nemusíme bát jednorázového slunění, které by vlasy narušilo,“ vysvětluje Petra.

Obzvláště v letních měsících vlasy vyžadují speciální péči a ochranu před UV paprsky, které jsou známé svými neblahými účinky i na pokožku hlavy. Každá kvalitní značka vlasové kosmetiky nabízí ve svém sortimentu mimo jiné přípravky „sluneční řady“, tedy ty které obsahují potřebný ochranný filtr. Jsou to šampony, které umí z vlasů účinně, rychle a jemně odstranit zbytky soli z mořské vody, nebo částečky chloru z bazénové vody. O vlas pečují, vyživují ho. „Podstatné je nepoužívat pro péči o vlasy pouze šampon, ale doplnit ho dalšími přípravky, které vlas regenerují a dopují ho chybějícími látkami. Mezi novinky pro tuto sezónu patří například CC Créme z řady Soleil od Kérastase, kromě ochrany před sluncem vám vlasy i rozzáří. Vyplatí se nezapomínat ani na péči po slunění – kondicionéry pro snadné rozčesávání, které snižují riziko poškození vlasů a zároveň mu dodají potřebnou výživu. Nezapomínejte ani na masky s velkou vyživovací a regenerační schopností. Vhodné je také používat přes den různé vlasové spreje nebo séra ze sluneční řady,“ doplňuje Petra.

Zmiňované přípravky vhodně a účinně ochrání vlasy během dne, kdy jsou vystavené nepříznivým vnějším vlivům. Většina z nich obsahuje kromě UV filtrů i pečující látky. Některé jsou dokonce na hranici stylingových přípravků, dá se jimi tvarovat účesy, a přitom vlasy nenápadně a účinně chránit.

„Podstatnou roli v letní péči o vlasy hraje důležitá, i když možná triviální, rada, jak vlasy nejlépe ochránit před účinky záření slunečních paprsků – nosit pokrývku hlavy. Je to v podstatě ta nejúčinnější a nejdostupnější zbraň proti ostrým slunečním paprskům. Nezapomínejte na ni, vyplatí se to!“ zdůrazňuje Petra.

 

Chcete vědět, jaké produkty jsou pro vás ideální a kterou sluneční řadu zvolit? Zastavte se u nás na konzultaci!

ulice Králodvorská 12, Praha 1, kontakt:
+420 224222442, kralodvorska@petramechurova.cz
ulice Mikulandská 7, Praha 1, kontakt:
+420 277000772, palacnarodni@petramechurova.cz

 

zdroj fotek: pinterest, L’Oréal, Kérastase

Mohlo by vás zajímat...

Péče o dětské vlasy

Péče o dětské vlasy

Přidáno 24.8.2018

Proměna REAL HAIR: Lenka

Proměna REAL HAIR: Lenka

Přidáno 13.8.2018