Jak si zajistit perfektní účes a svěží make-up po celý den?

Máte před sebou den plný schůzek, odpoledne vernisáž a pak ještě setkání s přáteli. Všechno máte do detailu naplánované, takže by to mělo vyjít. Jak ale zařídit, aby vám účes vydržel do noci, make-up působil svěže a vy jste se nemusela po každé schůzce upravovat? Poradí vám Petra Měchurová a Markéta Davidovich z Make-up Institute Prague.

Každodenní dilema, kdy ráno přemýšlíte jaký účes a make-up se bude nejlépe hodit na celý den, už nyní nemusí být tak složité. Stačí mít jasnou představu o účesu a vědět, co si s sebou vzít do kabelky.

„Inspirujte se velkým trendem poslední doby a to je messy-dressy. Nedbalý, ale při tom elegantní a šik drdol pro vás může být tím nejlepším řešením. Přitom se jedná o zcela jednoduchý účes.“ doporučuje Petra Měchurová.

A jak si účes vytvoříte? Všechny vlasy si pomocí gumičky svažte do drdolu na vrchu hlavy. Z něho si jemně okolo tváře vytáhněte pár pramínků, které necháte volně spadnout dolů podél obličeje. Jednoduchost účesu vám dovoluje si ho kdykoliv během dne znovu vytvořit nebo poupravit. Pokud před sebou máte opravdu náročný den, vezměte si sebou do kabelky lak na vlasy v cestovním balením.

Jestli nepatříte mezi vyznavače ležérního stylu, vytvořte si jednoduchý hladký účes. Stačí si udělat pěšinku, podle toho jak jste zvyklá, buď na straně, nebo uprostřed. Následně si vlasy jemně vytočíte podél obličeje směrem ven z tváře. Vznikne vám tak na každé straně rolička , kterou vzadu zasponkujete. Dlouhé vlasy, které vám vzadu přesahují můžete stočit do drdolu a zafixovat gumičkou. A stejně jako u předcházejícího účesu, nezapomeňte si sebou do kabelky přibalit i lak na vlasy, abyste mohla vlasy kdykoliv během dne případně poupravit.

S účesem je samozřejmě důležité sladit i make-up. Aby vám vydržel celý den, doporučuje Markéta Davidovich používat kvalitní pudr a ten si také vzít do kabelky. Přes den si pak můžete jemně přepudrovat zóny, které mají tendenci se lesknout. Perfektně se hodí i fixační sprej na make-up. Když se ráno nalíčíte, zafixujte make-up tímto zázračným sprejem, který docílí toho, že si make-up hezky sedne a zároveň pleť osvěží a hydratuje.

Vyplatí se investovat do kvalitní řasenky, která nemá sklony k rozmazávání.

“Já osobně dávám přednost voděodolným řasenkám. Nevytvářejí se mi pak přes den pod očima černé mapičky,” dodává Markéta Davidovich.

V kabelce nesmí chybět ani rtěnka, kterou jste si ráno na rty nanesla. Pokud nechcete každou hodinu běhat na toaletu upravovat si rty, volte raději matné rtěnky, které mají vysokou pigmentaci, rychle uschnou a nemusíte se tak obávat obtisku na zubech.

Pokud si nejste jistá, jaký účes zvolit a zajímají vás kadeřnické triky, vyzkoušejte naši službu Ateliéry stylu zaměřenou na úpravu vlasů. Užít si ji můžete i s kamarádkami – strávíte tak příjemné odpoledne a ještě se něco naučíte.

 

Mohlo by vás zajímat...

Péče o dětské vlasy

Péče o dětské vlasy

Přidáno 24.8.2018

Proměna REAL HAIR: Lenka

Proměna REAL HAIR: Lenka

Přidáno 13.8.2018

Vyzkoušejte make-up na vlasy!

Vyzkoušejte make-up na vlasy!

Přidáno 9.7.2018

Léto je u nás plné BAREV

Léto je u nás plné BAREV

Přidáno 4.7.2018