Jak pečovat o vlasy v zimě?

I v zimních měsících je nutné si vlasy chránit. Mráz je pro vlasy stejně nebezpečný jako slunce v létě. Vlasy se vysušují, jsou velmi křehké a potřebují silnější péči, jak jim vrátit jejich krásu vám poradí Petra Měchurová.  

 

Především byste si měli dávat pozor na vlasovou pokožku. Stejně jako půda je stěžejní pro kráné květiny, tak zdraví vlasové pokožky je nezbytné pro krásné vlasy. Právě v zimě pokožka nejvíce trpí. Často se objevují lupy, pokožka je zarudlá a může svědit. „Pokud víte, že máte problémy s přecitlivělou vlasovou pokožkou, začněte v zimních měsících používat šampon, který je k pokožce šetrnější, tedy šampon pro citlivou pokožku. Doporučuji zkusit používat dětské šampony, které jsou šetrné jak k pokožce, tak k vlasům,“ radí Petra Měchurová.

 

Co vlasy potřebují?

V zimních měsících je vhodné vlasy chránit silnější péčí, která je určena pro suché vlasy, vyživí je a současně obalí ochrannou vrstvou, která vlas chrání. Pokud jsou však vlasy hodně zcitlivělé nebo se lámou, je potřeba nejdříve použít produkty, které opraví vlas zevnitř. A poté použít finální péči v podobě oleje nebo pečujícího mléka, které vlas zacelí, vlas zatáhne a zůstane chráněný.

Prověřte své vlasy pomocí HLOUBKOVÉ DIAGNOSTIKY, kterou máte u nás po celý leden ZDARMA! Vybraní kadeřníci vám rádi pomohou vyřešit všechny vaše problémy s vlasy.

 

A jak se starat o vlasy pod čepicí?

Mít hlavu v teple nebo mít krásné vlasy a účes co vydrží? Lze to vůbec v zimě skloubit? Zkrotit v tomto období neposlušné vlasy je často nemožné a proto najít takový způsob je téměř nemožné. Můžeme se však snažit zmírnit efekt elektrizujících vlasů použitím správných produktů. Petra Měchurová doporučuje produkt Air Fix od L’Oréal Professionnel, který vlasy zafixuje, aby ani po sundání čepice nepoletovaly. Skvěle funguje i stylingový vosk nebo Elixir Ultime, se kterým vlasy zkrotíte a díky jeho malému balení ho můžete mít všude sebou.

 

Jak na objem ve vlasech i v zimě?

Největším problémem v zimě bývá objem ve vlasech. Jak si udržet vyfoukané vlasy krásné po celý den? Vyzkoušejte produkt Superdust, jedná se o pudr, který dodá vlasům objem bez zatížení.

 

„Nicméně základem objemu ve vlasech je správný střih, který už sám o sobě vám každé ráno vytvoří perfektní objem,“ dodává Petra.

Salon Petra Měchurová najdete:

ulice Králodvorská 12, Praha 1, kontakt: +420 224 222 442, kralodvorska@petramechurova.cz
ulice Mikulandská 7, Praha 1, kontakt: +420 277 000 772, palacnarodni@petramechurova.cz

 

Mohlo by vás zajímat...

Péče o dětské vlasy

Péče o dětské vlasy

Přidáno 24.8.2018

Proměna REAL HAIR: Lenka

Proměna REAL HAIR: Lenka

Přidáno 13.8.2018

Vyzkoušejte make-up na vlasy!

Vyzkoušejte make-up na vlasy!

Přidáno 9.7.2018