Jedeme do Londýna na Alternative Hair Show!

Petra Měchurová se letos již po čtvrté zařadila mezi 20 špičkových kadeřníků z celého světa, kteří mají možnost předvést svůj um na Alternative Hair Show. O jakou akci se vlastně jedná a jaká tragická událost stála na jejím počátku?

AHS založil jako charitativní projekt slavný kadeřník Tony Rizzo po smrti svého syna, který onemocněl leukémií. V roce 1983 se o nemoci ještě moc nevědělo a tak chtěl Tony nějak přispět k jejímu výzkumu. Spojil své síly s nejlepšími kadeřníky světa a společně vytvořili první ročník velkolepé kadeřnické show, na které se vybralo 7 500 liber. Ty věnoval nadaci Leukaemia & Lymphoma Research. Show se postupně rozšířila do světa a konala se i v Chicagu, Tokyu, nebo Vídni. Dohromady se vybralo neuvěřitelných 8, 5 milionu liber.

Petra Měchurová není pouze jednou z vystupujících, její salon je již delší dobu členem Alternative Hair Associate Members Club, který aktivně podporuje a přispívá tak na dobročinné účely.

“Jsem moc ráda, že můžu být součástí výroční 35. Alternative Hair Show. Není to jen příležitost předvést své umění, ale také šance vidět fascinující, inspirativní a zábavnou show těch nejlepších v oboru. Jsem šťastná, když můžu pomáhat druhým. V naší práci pomáháme klientům, aby se díky novému účesu cítili lépe, aby se jim zvedlo sebevědomí. Díky AHS máme možnost udělat mnohem víc, pomáhat dětem, které to potřebují. Tím jim ukazujeme, jak je důležité pomáhat jeden druhému a podílet se na výchově nové generace. Třeba i nové generace kadeřníků.” říká Petra.

Show je přehlídkou toho nejlepšího a nejkreativnějšího z kadeřnického světa. Mezi nejznámější účinkující patří například Vidal Sassoon. Letošní ročník dostal název UTOPIA a každý z kadeřníků musí vytvořit vystoupení na toto téma.

Petřina inspirace vychází z ryze českých zvyků a tradic, které převedla do utopie moderní doby. Nenechte si ujít live stream přímo z Londýna z Royal Albert Hall, přihlásíme se vám na Facebooku v neděli 15. 10. večer.

 

 

 

Mohlo by vás zajímat...