Jan Chvojka je od teď i vizážistou. Co mu dal kurz v Make-up Institute Prague?

Top stylista Jan Chvojka se o líčení zajímá už dlouhou dobu, takže bylo jen otázkou času, kdy si bude své znalosti chtít prohloubit. Rozhodl se proto absolvovat BASIC PRO MAKE-UP kurz.

“Kurz je určený, jak už název napovídá, pro začátečníky v oboru vizážistiky. Proto byly první tři dny zaměřené na teorii a zkoušení různých technik na sobě samých i na ostatních účastnících. Dokonce i na mně, takže jsem si vyzkoušel, co musí modelky vydržet. Od nanášení make-upu až po aplikaci umělých řas a opravdu jim nezávidím. Naučilo mě to, že při používání některých technik mám být opatrnější.

 

Důležitá část kurzu byla taky o tom, jak má profesionální vizážista vypadat a jak se prezentovat, například na sociálních sítích. Závěrečné dva dny jsme věnovali pilování techniky a líčení podle obrázku na čas, který byl pro mě, jako pro začátečníka dost šibeniční. Měli jsme možnost vyzkoušet různé značky kosmetiky, třeba MUD nebo KRYOLAN. V pátek ráno jsem si připomněl pocity u závěrečných zkoušek na střední škole. Čekal nás totiž test na znalost produktů a techniky. Pak si každý vylosoval techniku, kterou měl předvést na modelce. Já jsem si samozřejmě vytáhl to, co je pro mě nejnáročnější, a to kouřové líčení. Ale nakonec jsem to zvládnul a úspěšně kurz dokončil.

 

Díky kurzu vnímám klientky více jako celek a dokážu jim teď poradit, jak doplnit účes vhodným make-upem. Líčení mě opravdu chytlo a mám v plánu absolvovat i další kurzy v Make-up Institutu.

Mohlo by vás zajímat...