Jaké svatební účesy se nosí v Paříži?

Anna Pavlicová se díky výhře v soutěži L´Oréal Style&Color Trophy zúčastnila školení svatebních účesů v Pařížské akademii legendárního Alexandra de Paris.

Hlavním cílem bylo podívat se na nádherné účesy, o kterých se mluví po celém světě jako o kultu elegance. Vyhlášený mistr nadčasových drdolů Alexandre de Paris spolupracoval například s módními domy Chanel, Yves Saint Laurent, Balmain nebo Gaultier. Byl kadeřníkem největších světových hvězd i členů šlechty. Zbožňovala ho Sophia Loren, Audrey Hepburn i Elizabeth Taylor, pro kterou vytvořil nezapomenutelný účes ve filmu Kleopatra. Dvoudenní školení byla úžasná zkušenost. Předváděné účesy jsme hned zkoušeli česat na modelkách. Všechny měly krásné vlasy, takže se s nimi skvěle pracovalo.”

Kadeřnický princ, jak se Alexandru de Paris přezdívalo, začal svou kariéru ještě pod jménem Louis Alexandre Raimon v roce 1938. Díky své píli a talentu se rychle vypracoval a z Cannes se přesunul do Paříže. V hlavním městě módy otevřel svůj první salon roku 1957. Kromě módních návrhářů a celebrit spolupracoval také s nejlepšími Pařížskými divadly. Založil Akademii, která předává kadeřníkům jeho jedinečný styl a šíří tak francouzské kadeřnické umění po celém světě. Pod jeho jménem také vznikají kolekce nádherných vlasových doplňků – šperků.  

Anna připravila pro Academy Lab Petra Měchurová svatební školení ve spolupráci s Lenkou Krčálovou. Účastníkům předvedly ty nejkrásnější svatební účesy pro letošní sezonu. Toužíte o jednom z nich? Ozvěte se nám :).

Mohlo by vás zajímat...