Jak mít krásné blond vlasy?

Spousta žen dlouhodobě hledá tu správnou blond barvu, která by se hodila k jejich pleti, barvě očí a víceméně i k jejich stylu. Jaký je ten váš ideální blond odstín?

Blond vlasy můžeme mít ve variantách studené a teplé. Pro jaký typ se hodí studená a pro jaký teplá?

Rozděluje se to především podle barvy pleti, kdo má pleť do červena, je lepší když se orientuje spíše na studenější odstíny. A například olivově zbarvené pleti zase více sluší teplý zlatavý odstín.

Velmi světlé blond vlasy až do bíla – komu taková barva sluší?

Především výrazným typům. Ženám, které jsou odvážnější, mají vybraný styl i v oblékání a více na sebe upozorňují. Barva pleti v tomto případě nehraje roli, může slušet každému, když se celkový look doladí s make-upem a outfitem. Komu bych ji ale nedoporučila jsou velmi tmavě opálené typy. Barva pak působí nepřirozeně a také se hůře stahuje a je to vidět na výsledku.

Jak komplikovaný je přerod z tmavovlásky v blondýnu? Vychází tato proměna?

Máme dvě možnosti, buď vlasy postupně zesvětlovat melíry nebo rovnou odbarvit. Většinou ženám sluší více varianta postupného zesvětlování, které působí přirozeněji, vypadá hezky, když je barva u hlavy trošku tmavší, je to více přirozené. Toho docílíme právě postupným zesvětlováním, nebo stažením barvy a aplikací přirozenější barvy k hlavě. Hezky působí i kombinace teplých a studených odstínů, například pramínky s odleskem studených odstínů ve vlasech s teplým odstínem a naopak.

Podobnou proměnou u nás v salonu nedávno prošla blogerka InaT, která byla známá svými dlouhými tmavými vlasy. Její dlouhodobé přání ovšem bylo vyzkoušet si právě studený odstín blond. V jejím případě jsme zvolili kompletní odbarvení, jak to probíhalo si můžete přečíst v článku InaT: Z tmavovlásky blondýnkou.

 

 

TIP: U blond vlasů doporučujeme použít pečující krémy nebo oleje, zajistíte si tak jejich poddajnost a hladký vzhled.

 

Jaké chyby v péči, v barvení blond vlasů ženy dělají?

Zásadní chybu vnímám, když se ženy barví samy doma. Při domácím barvení nedosáhnete požadované barevného odstínu. Zesvětlení vlasů záleží na přírodním pigmentu vlasů, a to žena sama neodhadne, stejně jako ve většině případů neodhadne v péči o vlasy to, co vlas potřebujde. Je zapotřebí profesionální diagnostika, která odhalí, co přesně vlas potřebuje.

U barvení doma si žena sama vlasy nenamelíruje nebo neví jakým přelivem nakonec vlasy natónovat, nehledě na to, že tónování musí být pod dohledem – vlasy se klasicky nebarví – jako nechat barvu 20 min a pak smýt. Vlasy se jen tónují a barva se smyje podle toho jak chytá. Někdy je to otázka opravdu jen minuty, dvou a je potřeba ve správný moment správně barvu odmýt.

 

Nevíte si rady s výběrem barvy nebo se vám nelíbí váš aktuální odstín? 
Rádi vám poradíme a rozebereme všechny možnosti!

ulice Králodvorská 12, Praha 1, kontakt:
+420 224222442, kralodvorska@petramechurova.cz
ulice Mikulandská 7, Praha 1, kontakt:
+420 277000772, palacnarodni@petramechurova.cz

Mohlo by vás zajímat...

Péče o dětské vlasy

Péče o dětské vlasy

Přidáno 24.8.2018

Proměna REAL HAIR: Lenka

Proměna REAL HAIR: Lenka

Přidáno 13.8.2018

Vyzkoušejte make-up na vlasy!

Vyzkoušejte make-up na vlasy!

Přidáno 9.7.2018