Inspiration: Veronika Králová

Kde hledají kadeřníci inspiraci pro svoji tvorbu? Jakým stylem se řídí jejich práce? Tentokrát jsme vyzpovídali naši junior stylistku Veroniku Královou.

 

Jak jsi se dostala ke kadeřnickému řemeslu?

Už od malička jsem věděla, že mě velmi baví práce s vlasy. Nejdříve to odnášeli hlavně barbie panenky, které jsem ustavičně stříhala nebo barvila krepovým papírem. Moje mamka nestačila kupovat nové i přesto, že všechny dopadli tak, že neměly žádné vlasy, ale moje touha stříhat a barvit byla čím dál tím větší.

Když už jsem byla starší začali mé kadeřnické nadšení odnášet kamarádky, které jsem přemlouvala na různé proměny. A někdy v té době jsem si uvědomila, že to moje nadšení vlastně není jen o vlasech, ale o celkovém sladění make-upu společně s vlasy a outfitem.

Kde hledáš inspiraci pro tvorbu kolekcí i práci na saloně?

Inspirace je pro mě úplně všude, od malička jsem byla velmi všímavá a ráda jsem sledovala módní přehlídky na zahraničních TV stanicích a pak na internetu. Dlouhodobě je mi nejvíce blízký „freedom look“. Velmi ráda cestuji, jako malá jsem byla dítě ulice a vyrůstala jsem s chlapci ve skateparku. Celý můj život je v určitém slova smyslu uvolněný a to aplikuji i do své tvorby. Miluji atmosféru pláže a surfařský styl. I z toho důvodu se snažím vnímat na klientech přirozenou krásu ženy, přesně takovou jako mají lidé na dovolené. Tím samozřejmě nemyslím, že každá klientka ode mě odejde s lehkým prosvětlením a beach waves. Ale myslím tím tu svobodu a možnost vyjádřit svoje přirozené já ve vlasech.

Z čeho vycházíš při práci na klientech?

Každopádně se snažím už při první konzultaci vyslechnout klienta, vyzjistit co má rád a čemu se naopak vyhýbá. Za cíl si dávám především poznat osobnost klienta, od toho se odvíjí všechno, včetně odstínu zvolené barvy, střihu a především foukané. Vše se snažím vytvářet tak, aby se klient cítil dobře a finální look vypadal přirozeně.

 

“Za cíl si dávám především poznat osobnost klienta.”

 

Jaký je tvůj oblíbený styling na léto?

Všechno začíná u správného mytí vlasů a pak tvořím na základě zvolené barvy a střihu. Miluji lehké oleje, treatmenty, pudrové laky a salt spreje. Nemám ráda, když vlasy postrádají pohyb a jsou statické a až přespříliš přelakované. Pohyb ve vlasech probouzí přirozenou ženskost.

 

Kdo je pro tebe kadeřnickou ikonou?

Inspiruji se hodně od známých světových kadeřníků, baví mě například hair designer Luciana Rose, fashion fotografka Verena Mandragora, a velkou dávku inspirace mi dává Petra, která je pro mě ikonou. I přes to všechno si ovšem snažím udržet svoji vlnu a tvořit vlastní projekty.

 

Veronika pracuje v salonu v Králodvorské ulici, objednat se k ní můžete na recepci:

+420 224 222 442
kralodvorska@petramechurova.cz

 

Mohlo by vás zajímat...