Co ještě nevíte o Salonu Petra Měchurová?

Petra vám prozradí vše, co jste chtěli vědět o práci u nás v salonu a báli jste se zeptat!

Jaké vlastnosti nesmí chybět kadeřníkovi v Salonu Petra Měchurová?

Měl by mít chuť se pořád učit. Přemýšlet, jak by šel účes udělat příště ještě o něco líp. Musí se umět vcítit do potřeb klienta, aby vždy dokázal přesně odhadnout, po čem touží.

Co nabízí salon v oblasti vzdělávání?

Pravidelně jezdím do zahraničí a vždy si s sebou beru někoho z kadeřníků, kteří mi asistují třeba i na podiu při show. Letos jedeme do Brazílie, nebo do Londýna na Alternative Hair Show, kam se jede podívat celý náš tým. Kadeřníci mají taky možnost nafotit vlastní kolekce s podporou salonu. Máme s nimi úspěchy i v kadeřnických soutěžích, jako je třeba L´Oréal Style&Color Trophy. V rámci naší akademie školíme zahraniční kadeřníky, což je velmi zajímavá zkušenost.

Co když k nám chce jít pracovat kadeřník, který ještě nemá moc zkušeností?

Každý začíná s vlastním trenérem z řad našich nejzkušenějších kolegů. Ten se mu každý den věnuje a piluje s ním nejen techniky střihů a barvení, ale i komunikaci s klientem. Jdeme cestou individuálního lidského přístupu,  Já sama taky pořádám semináře pro naše kadeřníky, týkající se třeba kreativních střihů, nebo společenských účesů. Pořádáme školení v rámci Academy Lab Petra Měchurová a pravidelně se také školí v akademii L´Oréal, kde mají možnost učit se nejen od české kadeřnické špičky, ale i od zahraničních kadeřníků. Salon je také členem francouzské asociace Haute Coiffure Francaise, která pravidelně školí své členy. A samozřejmě se učíme jeden od druhého, což je k nezaplacení.

Jak probíhá výběr zaměstnanců, nemusí mít zájemci strach 🙂 ?

Určitě se není čeho bát! Pohovor se skládá ze tří částí. Na první schůzce vyplní uchazeč krátký dotazník a proběhne ústní pohovor. Pak ho pozveme na praktickou zkoušku, kde nám ukáže pánský a dámský střih a společenský účes. Pak se ještě jednou sejdeme a pokud je spokojenost na obou stranách, je vyhráno 🙂 .

Na jakých zajímavých akcích se salon podílí?

Nejzajímavější jsou zahraniční cesty – když se kadeřník podívá ven, získá nadhled a načerpá spoustu inspirace. Londýn, Paříž, Amerika nebo i Asie, ať už jsou to zahraniční veletrhy nebo mezinárodní show, kterých se salon pravidelně účastní. Spolupráce s L´Oréalem a HCF přináší zajímavá focení, show a semináře, kde mají kadeřníci možnost vystoupit nebo asistovat. Každý rok se účastníme Designbloku, pokaždé se zpracovává jiné téma a je to vždycky hezká akce. Dlouhodobě spolupracujeme s Liběnou Rochovou, Natali Ruden a Fashion TV. Češeme modelky a známé osobnosti do předních módních časopisů. Ale i každý ´obyčejný´ den v salonu je výzva a kreativní práce.

 

Jak bys popsala náš salon?

Výstižná je pro nás láska k řemeslu a  k vlasům.

 

Ještě jsme vás nepřesvědčili, že u nás chcete pracovat? Poznejte, kdo jsme a prohlédněte si naši práci. Pokud už jste si jistí, rovnou napište Petě Janováčové na peta@petramechurova.cz.

 

Mohlo by vás zajímat...